پرتال جامع تیهو سایت

محل تبلیغات در صفحه اصلی تیهو سایت
محل تبلیغات در صفحه اصلی تیهو سایت
بارداری و زایمان         ناباوری در زنان

ناباروری :

متاسفانه یکی از مشکلات تلخ و جدی و روبه رشد زوجین در باب بارداری و زایمان , می توان عقیم بودن و ناباروری مردان و زنان را نام برد , که به نوبه خود موجب تهدید تداوم و بقایای نسل می گردد.

از عوامل موثر بر ناباروری می توان ناباروری زنان , ناباروری مردان , ناباروری ژنتیکی , اثرات شیوه زندگی پر استرس , تغذیه و عوامل ناشناخته را نام برد , که هر کدام از مشکلات ناباروری فوق راه حل درمان خاص خود را می طلبد.

از علل ناباروری در زنان می توان به وزن نامتعدل , سندرم پلی کیستیک تخمدان , کم خونی , رژیم غذایی نامناسب , مصرف تنباکو , اختلال در لوله های رحمی , آندومتریوز , اختلال در رحم یا گردن رحم و اختلال در تخمک گذاری اشاره کرد. البته علت عمده ناباروری در زنان اختلال در تخمک گذاری و تخمک معیوب می باشد.

همچنین از علل ناباروری در مردان تعداد کم اسپرم , عدم بلوغ اسپرم , شکل غیر طبیعی اسپرم , عدم حرکت اسپرم , اختلالات هورمونی , ناهنجاریهای مربوط به ساختمان بدن , بسته بودن لوله های خروج اسپرم , واریکوسل , ناتوانی جنسی و انزال زود رس را نلم برد.

از میان درمان های رایج ناباروری می توان به داروهای باروری جهت تحریک تخم گذاری , تولید مثل کمکی     IVF و  IUI و  ICSI اشاره نمود.

بازدید کنندگان گرامی از مطالب جدید و به روز ناباروری از منوی بارداری و زایمان پورتال جامع تیهو سایت استفاده نمایید.